ggggg
Kişisel Haber Mesleki Yazılarım

Eve İnternet Alırken Firma Seçimi Yapmak

Merhaba değerli arkadaşlar,

24082007İş yerindeki rahatlığı, o abanıpta indirdiğiniz Blu-Ray kalitedeki filmlerinizi evinizde de izlemek istiyorsunuz hepimiz biliyoruz bunu 🙂 Kota problemi olmadan ve film inerken arkadaşlarınızın sıkılıp sessiz sinema oynama önerilerinden, jenga oynamaya kadar epey bir zaman geçiyor; geçen zamanla izleyeceğiniz filmden de sessiz sinema da önerilen bir film adıyla vazgeçebiliyorsunuz. İş budur ki hemen hemen bütün internet firmalarını kullanmış biri olarak (1999 yılındaki İxir’den Vezzy’e kadar) önerilerimi sıralayacağım.

Şimdi ilk olarak, kablonet kullanıcısıysanız hooop hiç bir yere hareket etmeyin orada kalın 🙂 Unutmayın atalarınız o kabloneti apartmanınıza getirebilmek için ne imzalar topladılar ne zenginlikler gösterdiler de ayağınıza kadar geldi. Hele bir de 100 Mbps hızınız var ve siz bunu mobile olarak aktif kullanıyorsanız, susup bir köşede internetinizi kullanın derim.

Bir de buna kardeş olan fiber internetler var. Superonline ve TTNET tabanlı. Bence fark olarak alt yapı dışında ücreti olması. Kablonet daha ucuzdur bunlara göre ve ayrıca TV de izlersiniz. Fiber yapılar ise o güzelim ferrarisi olan bazı tanıdıklarım gibi vuuuuu der geçerler. Yani sadeec internet keyfi… Kablonet LPGli ucuz bir ferrariyken, Fiber internet benzinli bir ferrari gibi düşünülebilir.

VDSL ve ADSL firmalarına baktığımızda cazip fiyatıyla Vodafonu tercih edebilirsiniz. Eminim ki bu konuda kimse kolay kolay TTNET alın demez. Dese bile Tivibu paketi içinde almanız tavsiye edilir. Bir de bu işin D-smart kısmı var. 3 yıl kadar kullandığım bu platformu saçma sapan faturalar yüzünden terk ettim. D-smart size sinema kanalları, dizi kanalları ki içinde çok hoş İngiliz ve seljukliseAmerikan dizileri mevcuttu, spor kanalları ve  de ulusal kanalları sunmaktadır.

Ben evde ne mi kullanıyorum? Tabiki de TurkNet. Çünkü 150 GB Adil kullanım kotası, taahhütsüz istediğim an vazgeçebilme şansı, her yöne evden arama yapmam için 1000DK telefon görüşme hakkı (Aylık Olarak) sunuyor. Ayrıca alt yapınız ne kadar internet hızını destekliyorsa da internet hızınız o kadar özgür.

Karar sizin.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla