ggggg
Bilim

ABD, DJI Droneların Güvensiz Olduğunu İddia Ediyor

Çinli üretici olan DJI tarafından üretilen dronelar çoğu insan tarafından kullanılmasının yanı sıra ABD ordusu tarafından da sıklıkla kullanılıyordu.

Fakat ABD ordusu tarafından alınan son karar ile birlikte DJI’ın ürünlerinin artık kullanılmaması, pillerinin sökülüp bir kenara atılması gerektiği talimatı verildi.

UAS News, bu kararın alınma sebebinin ise DJI ürünlerindeki ciddi güvenlik açıkları olduğunu belirtirken bir diğer yabancı kaynak ise bu kararın DJI’ın GO 4 uygulaması ile droneların uçuş süresince elde ettiği görüntüler ve ses kayıtlarınının DJI’ın ABD’de ve Çin’de yer alan sunucularına aktarılmasından dolayı alındığını söylüyor.

DJI yetkilileri, alınan bu karara oldukça üzüldüklerini ve en kısa zamanda bu sorunu çözeceklerini açıkladı. ABD ordusu ve hükümet yetkilileri ise henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla