ggggg
Bilim

Android Cihazlar iPhone 8’den Önce 3D Yüz Tanıma Özelliğine Sahip Olacak

Android Cihazlar iPhone 8’den Önce 3D Yüz Tanıma Özelliğine Sahip Olacak

Qualcomm’un ürettiği yeni nesil Snapdragon çipsetlerde iPhone 8’de bulunacağı varsayılan tüz tanıma sistemini Android cihazlara sunuyor. Çoğunlukla yeni çıkan iPhone cihazlar yeni özelliklerin öncüsü olmuş ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar da bu özelliklerin bazılarını sonradan ediniyorlardı. Android kullanan markalar, yeni iPhone özelliği olan 3D Yüz Tanıma sisteminin gelecek sene kendi telefonlarında kullanıma sunmaya hazırlanıyor.
CNet’in paylaşımında yeni nesil Snapdragon işlemcilerde görüntü sinyali ile ilgili birçok özelliklerin bulunacağı söyleniyor. Bu yeni nesil işlemciler Samsung, Sony, LG gibi amiral gemisi üreten markalarının yeni modellerinde aktif bir şekilde kullanılabilecek.


Bu işlemciyle birlikte tek kameraya sahip olan cihazların da fotoğraf kalitesi hatrı sayılır derecede artacak. Şu anda bulunan teknoloji fotoğraflarda oluşan derinliği çift kamera ile sağlıyordu.
iPhone 8’de resmi olarak 3D yüz tanıma sisteminin olacağı kesin değil. Bu yüzden yüz tanıma sistemini görebilmemiz biraz zaman alabilir. Uzmanların görüşlerine ise önümüzdeki sene bu zamanlar telefonlarımızı kameraya bakarak açabileceğimizi gösteriyor.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla