ggggg
Sektörel

Apple, İrlanda’ya 14.5 Milyar Dolar Vergi Borcu Ödemeye Hazırlanıyor

Apple, İrlanda’ya 14.5 Milyar Dolar Vergi Borcu Ödemeye Hazırlanıyor

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda Avrupa Birliği, İrlanda ve Apple arasındaki vergi anlaşmasının AB yasalarına aykırı olduğunu duyurmuş ve bu durum üzerine Apple’dan İrlanda’ya olan vergi borcunu ödemesini talep etmişti.

Apple ve İrlanda arasında yaşanan durum mahkemeye taşınırken dünyanın önde gelen yayınlarından Wall Street Journal, yaptığı açıklamada Apple’ın önümüzdeki yıl itibariyle İrlanda’ya olan vergi borcunu ödemeye başlayacağını duyurdu.

WSJ’nin aktardığı bilgilere göre Apple’ın şu anda İrlanda’ya 14.5 milyar dolar vergi borcu bulunuyor. Her ne kadar İrlanda, Apple’dan 14.5 milyar dolar vergi borcu alacak olsa da hem Apple hem de İrlanda bu kararın yanlış olduğunu söylüyor.

İrlanda, Apple ile yaptıkları anlaşmanın yasadışı olmadığını belirtirken Apple ise Avrupa Birliği tarafından yapılan hesaplamada ortaya çıkan vergi miktarının yanlış olduğunu öne sürüyor.

Apple ve İrlanda, aralarındaki anlaşmanın yasalara aykırı olmadığını kanıtlamak için itirazlarını devam ettirecek.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla