ggggg
Sektörel

BTK’dan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a “Roaming” Cezası!

BTK’dan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a “Roaming” Cezası!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada dolaşım ücretlerindeki hatalardan dolayı Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a ceza verdiğini duyurdu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 18 Ekim 2017 tarihli açıklamasında bir süre önce roaming denetimi ile ilgili başlattığı incelemede karara vardığını açıkladı.

Türkiye’nin üç büyük telekom operatörü Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un ‘roaming’ ya da diğer bir değişle yurt dışına çıkan operatör kullanıcılarının farklı ağları kullanarak operatör hizmetlerinden yararlanmasını sağladığı uygulamalarını denetleyen BTK, üç büyük operatöre de ceza verdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından operatörlere verilen cezalar şu şekilde:

Turkcell

29 Aralık 2014 – 24 Mart 2015 arasında müşterilerinin sesli yanıt sistemindeki bir hata sonucu Birleşik Arap Emirlikleri’ni kendi iradesi dışında seçmesi nedeniyle Turkcell, 19 bin 138 TL’lik idari para cezası aldı.

Bunun yanı sıra mevcut “Süper Yurt Dışı”abonelerine doğru faturalandırma yapmaması nedeniyle Turkcell’e 181 bin 813 TL’lik para cezası kesildi.

Türk Telekom (Avea İletişim Hizmetleri AŞ)

Türk Telekom markasıyla faaliyet gösteren Avea İletişim Hizmetleri AŞ ise yine roaming hizmeti alan müşterileri için doğru faturalandırma yapmadığı ve hizmetlerin kısıtlanması / durdurulması yönünde işlemlerini gerçekleştiremediğinden dolayı 251 bin 338 TL para cezası aldı.

Vodafone

Ülkemizde Vodafone Telekomünikasyon AŞ olarak faaliyet gösteren Vodafone’a ise “Her Şey Pasaport Roaming” paketine sahip olan 378 abonenin internet kullanımını yanlış ücretlendirdiği için 82 bin 454 TL para cezası verildi. Ayrıca Vodafone, BTK’ya gönderdiği bazı dosyaların hatalı olması nedeniyle de ek olarak 123 bin 47 TL’lik para cezası aldı.

BTK’nın operatörlere verdiği bu cezalar üzerine telekom operatörleri henüz konuyla ilgili net bir açıklama yapmadı. Operatörlerin cezalara itiraz edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla