ggggg
Sektörel

Bu Kez Qualcomm, Apple’a Dava Açtı!

Bu Kez Qualcomm, Apple’a Dava Açtı!

Apple ve Qualcomm arasındaki kavgada yasal süreç devam ederken bu sefer davayı açan taraf Apple değil Qualcomm oldu.

Dünyanın en büyük mobil işlemci üreticisi Qualcomm ile teknoloji devi Apple arasında anlaşmazlıklar Apple tarafından mahkemeye taşınmış ve Apple, Qualcomm’u kendi patentini ihlal etmekle suçlamıştı. Bu davada Apple’ın Intel ile iş birliği yaptığı iddiaları da gündeme gelirken şirketler konuya açıklık getirmemişti.

Apple ve Qualcomm arasındaki yasal süreç devam ederken bu kez Qualcomm, Apple’a dava açan taraf oldu. Daha önce yaşanan yasal süreçte Apple açıklama yapmaktan kaçınsa da genellikle davadaki iddianın asılsız olduğunu söyleyen Qualcomm, aksi bir şekilde Apple’ı suçladı. Qualcomm’un iddiasına göre Apple, Qualcomm’a ait tescilli kodları Qualcomm’un en büyük rakiplerinden Intel ile paylaştı.

Açıklama bekleniyor

Qualcomm, açıkça iddiasını savunup Apple’a yasal süreci başlattığını duyururken şu anda Apple sessizliğini koruyor. İlerleyen dönemlerde Apple kanadından da konuyla ilgili bir açıklama gelmesi beklentiler arasında.

Bakalım Qualcomm ve Apple arasındaki kavganın sonucu yasalar karşısında ne olacak?

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla