ggggg
Bilim

Gelmiş Geçmiş En İnce Çerçevelere Sahip Telefon: Sharp Aquos 2

Samsung ve LG gibi üreticiler akıllı telefonlarında ince çerçeveli tasarımlar uygulamaya başlarken Apple tarafında ise yeni iPhone’un çerçevesiz bir ekranla geleceği konuşuluyor ancak dünyanın ilk tamamen ekrandan oluşan telefonu Sharp Aquos S2 olacak.

Türkiye’de ürünlerini yaygın olarak göremesek de dünyanın en büyük panel üreticilerden Sharp, ilk Aquos modeliyle aynı zamanda ilk çerçevesiz ekrana sahip telefonlardan birini duyurmuştu. Şimdi ise Sharp, Aquos S2 ile birlikte yaklaşık %100 ekran-kasa oranına sahip ilk telefonu tanıtarak bir anlamda akıllı telefon pazarında adını önemli üreticiler arasına yazdırdı.

Sharp Aquos S2’nin ekranını Galaxy S8+ ve Xiaomi Mi Mix ile kıyaslayacak olursak Galaxy S8+ %84, Mi Mix ise %83.6 ekran – kasa oranına sahipti. Kıscası Sharp, mevcut rakiplerinden %16 farkla dünyanın ilk gerçek çerçevesiz ekranlı telefonunu üreten şirket oldu.

Sharp’ın yeni telefonu, iPhone’ların da tamamen çerçevesiz olacağını akıllara getiriyor

Belki bilenleriniz vardır ancak bilmeyenler için belirtelim; Apple, Sharp şirketinde önemli bir paya sahip. Ayrıca son dönemlerde Apple’ın Sharp’taki yatırımlarını arttırdığı ve iPhone 8’den sonra tüm ekran üretimlerini Sharp’a emanet edeceği yönündeki iddialar da iPhone 8’den sonraki yeni iPhone’ların da neredeyse tamamen çerçevesiz gelebileceği iddiasını güçlendiriyor.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla