ggggg
Otomobil

Jaguar klasik arabaları restore ediyor

Jaguar klasik arabaları restore ediyor

İngiliz otomobilleri denilince akla ilk gelen markalardan olan 1922 kuruluşlu Jaguar, yeni bir atılıma imza attı ve artık klasikleşmiş araçları restore ederek yeniden kullanıma sunacak. Özel üretim ve lüks otomobilleriyle tanınan Jaguar, toplamda 7 milyon sterlini aşan bir yatırım yaptı ve efsane niteliğine sahip klasik araçlarını tamir etmeye karar verdi.

Restorasyon tesisi İngiltere’de

İngiltere’nin Coventry tesisinde yeni tesislerini hizmete açan Jaguar, burayı 14 bi metrekarelik devasa bir alan üzerine kurarken şimdiden klasik araç tutkunlarını heyecanlandırdı. Jaguar, artık eski otomobillerini de piyasadan toplayacak ve burada tamir – restore ederek tekrar satışa sunacak.

Yeni tesislerde E sınıfı hafif araçlar ve 9  XKSS modelleri de üretilirken, aynı zamanda klasik Land Rover ve Range Rover otomobillerinin de bazı sürümleri tamir edilecek. Bilindiği gibi şu anda Jaguar ile Land RoverRange Rover markaları aynı çatı altında üretiliyorlar.

Tesisin aynı zamanda özel bir sergi alanı da bulunurken, burada milyon dolarlık klasik araçlar göze çarpıyor. 54 atölyenin yer aldığı Jaguar restorasyon tesislerinde toplamda 80’den fazla otomobil mühendisi çalışsa da, marka bu rakamı ilerleyen zamanlarda 120’ye çıkarmayı planlıyor. Elbette tahmin edeceğiniz gibi tüm bu mühendisler, klasik otomobillerden iyi anlayan kişiler arasından özel olarak seçildi.

Jaguar modifiye hizmeti de sunacak

Oldukça iddialı gözüken tesislere müşteriler de araçlarını götürebilecek, sevdikleri fakat performansından artık memnun olmadıkları klasik otomobillerini burada modifiye ettirebilecek. 30 binin üzerinde yedek parçayla ciddi bir kitleye hitap etmesi beklenen Jaguar, aynı zamanda üretimden kaldırılan eski arabaların da hem tamirini, hem de bakımını yapacak. Yani isteyen herkes klasik aracını buraya götürerek bedeli karşılığında yenileyebilecek.

Yaklaşık 32 milyon Türk Lirası harcanarak inşa edilen Jaguar tesislerinde Land Rover Classic serisi de yer alırken, en azından İngiltere’de büyük ilgi toplaması bekleniyor.

Jaguar araba fiyatları

Jaguar sadece yurt dışında değil aynı zamanda Türkiye’de de satış yapıyor ve en uygun modeli olan Jaguar XE’nin fiyatları 250 bin TL’den başlıyor. Şu anda Türkiye’de satılan en pahalı Jaguar araç ise 380 beygirlik, 3000 motorlu Jaguar F-Type. Bu modelin anahtar teslim satış fiyatı ise 891 bin TL’den başlıyor ve 1.2 milyon TL’ye kadar donanımına bağlı olarak yükselebiliyor.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla