ggggg
Bilim

Lider Samsung: Akıllı Telefon Pazarının 2017 Yılı 2.Çeyrek Sonuçları Açıklandı

Yılın her çeyreğinde olduğu gibi bu çeyrekte de akıllı telefon üreticilerin 2017 2.çeyrek sonuçları baz alınarak akıllı telefon pazarının ilk 5’i belli oldu. Açıklanan bilgilere göre Samsung ve Apple pazarın üstlerinde yer alırken Çinli üreticilerin listedeki konumu dikkat çekti.

2017 yılının 2.çeyreğinde akıllı telefon pazarının lideri %22.1’lik payıyla Samsung olurken, Samsung’u %11.4 ile Apple takip etti. Apple’ın ardından ülkemizde fazla tanınmamasına rağmen tüm dünyada büyük bir ses getiren Huawei, %10.7 ile üçüncü sırada yer aldı.

Huawei, pazar payı olarak Apple ile neredeyse kafa kafaya gelirken dördüncü sırada Çin’in fiyat performans üreticilerinden, OnePlus markasının da sahibi olan Oppo %8.2 ile yer aldı. Diğer bir Çinli fiyat performans devi Xiaomi ise %6.2 ile Oppo’yu takip etti.

Sony, LG ve HTC gibi diğer akıllı telefon sektörünün dev isimleri ise %41.3’lük “Diğer” kategorisinde yer aldı. Bu şirketlerin pazardaki genel payı ise paylaşılmadı.

Tabloyu genel olarak incelediğimizde ise Samsung ve Apple’da az da olsa bir önceki çeyreğe göre düşüş olduğunu, Huawei, Oppo ve Xiaomi’nin ise bir önceki çeyreğe göre yükseliş gösterdiğini görüyoruz. Aslında bu durum üç büyük Çinli üreticinin Samsung ve Apple’a gözdağı verdiğini de akıllara getirmiyor değil.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla