ggggg
Bilim

Motorola Aldığı Yeni Patentle Telefonunuz Ekranını Kendisi Tamir Edecek!

Motorola Aldığı Yeni Patentle Telefonunuz Ekranını Kendisi Tamir Edecek!

Ekranı kırılan telefon ısıl işlemle ekranını tamir edebileceği konusunda patent alan Motorola bu konuda fark yaratacak gibi görünüyor. En çok başımıza gelen olaylardan biri telefonumuzun ekranı kırılması olmuştur. Bu konuda kullanıcıları sevindirecek olan Motorola ekran konusunda yeni arayışlara çıkmış bulunuyor. Bu sayede kendini onaran bir ekranın patentini aldı.


Akıllı cam olarak nitelendirebeliceğimiz yeni nesil ekran camı sayesinde cihazınızın ekranında küçük bir çatlak bile olsa akıllı telefona kırılan bölgenin yerini belirtiyoruz. Cihaz ekrana bağlanan tellere elektrik göndererek o bölgeyi ısıl işleme sokarak onarmayı başarıyor. Bu sayede cihazınızı tekrar hasar olmamış şekilde kullanabiliyorsunuz.


Onarım basit görünse de biraz zorlukları bulunmakta. Bu yüzden Motorola patenti duyururken yanlış bir şey anlaşılmasın diye oldukça dikkatliydi. Yapılan açıklamada her kırığı veya çatlağı değil bazı deforme olan bölgeleri onarabileceğini ve cihazın üzerinde bulunan akıllı camın ya da iç taraftaki bir parçanın zarar görmesi dahilinde telefonun kendini yeniden onarmasının mümkün olmayacağını söyledi. Bu patentin alınması cihazlarda hemen bulunacağı anlamına gelmiyor. Ancak uzun vadede telefonunun ekranı çabuk kırıldığından yakınanlar için ideal olacak gibi görünmekte.

 

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla