ggggg
Bilim

Note 8 ile Birlikte Türkiye’de Kullanıma Sunulması Beklenen 3 Samsung Hizmeti

Note 8 ile Birlikte Türkiye’de Kullanıma Sunulması Beklenen 3 Samsung Hizmeti

Bildiğiniz gibi Samsung, 23 Ağustos 2017 tarihinde New York’ta düzenleyeceği özel bir etkinlikle yeni üst seviye telefonu Galaxy Note 8’i tanıtacak. Tahminlere göre Samsung Galaxy Note 8’in Türkiye lansmanı ise eylül ayının ortalarında gerçekleşecek.

Yeni Note 8 ile birlikte Samsung, Note 7 modelinde yaşadığı talihsizlikleri artık tamamen unutturmayı hedeflerken Note 8 aynı zamanda bazı Samsung hizmetlerinin Türkiye’de kullanıma sunulmasında da önayak olacak. Peki Galaxy Note 8 ile birlikte Türkiye’de kullanıma sunulmasını beklediğimiz Samsung hizmetleri neler?

1) Samsung Pay

Uzun süredir Samsung, Samsung Pay hizmetini Türkiye’deki kullanıcılarla buluşturmayı düşünüyordu ve konuyla ilgili ilk açıklamayı geçtiğimiz yıl Note 7 lansmanında yapmıştı. Samsung, ilk etapta Note 7 lansmanında yıl sonunda Samsung Pay’in Türkiye’de kullanıma sunulacağını belirtse de Note 7 modelinde yaşanan talihsizlikler Samsung Pay’in de bir başka bahara kalmasına neden olmuştu.

Galaxy S8 lansmanında da adından pek fazla bahsedilmeyen Samsung Pay hizmetinin Galaxy Note 8 ile birlikte Türkiye’de kullanıma sunulacağını tahmin ediyoruz.

2) Bixby Vision (Satın Alma)

Geçtiğimiz aylarda yayınladığımız haberimizde bir Samsung çalışanından edindiğimiz bilgilere göre Samsung’un GittiGidiyor ve Sahibinden ile anlaşma yapmak üzere olduğunu; anlaşma kapsamında Bixby Vision ile taratılan nesnelerin bulunarak bu sitelerden satın alınabilir hale geleceğini sizlere aktarmıştık.

Bir süredir Samsung’un bu alandaki görüşmelerini sürdürdüğünden dolayı artık çalışmalarını tamamladığını tahmin ederek, bu anlaşmaların da Galaxy Note 8 ile Türkiye’de resmi olarak duyurulacağını düşünüyoruz.

3) Bixby (Sesli Asistan)

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy S8 ile duyurduğu sesli asistanı Bixby, ilk olarak piyasaya çıktığında Korece ve birkaç uzak doğu dili dışında hiçbir dili konuşamıyordu. Ayrıca Bixby’nin yakın zamanda İngilizce desteğine kavuşacağı da tahmin edilirken İngilizce dilinde yaşanan sorunlar nedeniyle Samsung, Bixby konusunda ciddi aksaklıklar yaşamıştı.

Öte yandan Galaxy S8 lansmanında yapılan açıklamada Bixby’nin 2017 yılının sonlarına doğru Türkçe desteğine kavuşacağı da söylenirken beklentiler, Galaxy Note 8 ile birlikte Türkçe konuşan Bixby’nin de kullanıma sunulacağı yönünde.

Yine de İngilizce dilinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle Samsung, önceliği İngilizce’deki sorunların giderilmesi ve dilin geliştirilmesi konusuna daha fazla odaklanması gerektiği için Türkçe dil desteğini Note 8 lansmanına yetiştirememiş olabilir.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla