ggggg
Oyun

Playstation 4 Pro ve Playstation 4 Slim Geliyor

Playstation 4 Pro ve Playstation 4 Slim Geliyor

Evet, Playstation 4 modeli bildiğimiz üzere 2013 yılında çıkmış ve 40 milyon kadar satış rakamına ulaşılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Sony, düzenlediği bir etkinlikte Playstation 4 Pro ve Playstation 4 Slim modellerini duyurdu.

Playstation 4 Slim modeli şuanki bulunan Playstation 4 modeliyle birçok özelliği aynı bir şekilde ortaya çıkmış ve Playstation 4’ün yerini alacak gibi gözüküyor. Arasındaki fark olarak Optik ses çıkışı kaldırılmış, Wifi ve Bluetooth biraz daha güçlendirilmiş, daha hafif, daha ince ve daha kullanışlı bir hale gelmiş.

En önemli model olan Playstation 4 Pro modelinin tabiki öne çıkan en önemli taraflarından biri donanım kısmı oldu. Yenilenen grafik işlemcisiyle PS4 Pro‘da yer alan güçlü donanımlar sayesinde grafikler, inanılmaz gerçekçi bir şekilde olacak. İşlemi kısmında saat hızı arttırılmış. GPU olarak 4.2 TFLOPS,  AMD Radeon, kullanılmış. PS4 ve PS4 Slim modellerinde ise 1.84 TFLOPS, AMD Radeon kullanılıyor.

PlayStation 4 Pro, 10 Kasım tarihinde yurtdışında 399 dolarlık fiyatı ile satışa sunulacak. Türkiye için henüz kesin bir fiyat açıklanmadı. Playstation 4 Slim’in Türkiye satış fiyatı ise 1299 TL olarak belirlendi. Bu durum şimdiden Playstation 4 fiyatlarını düşürmeye başladı.

Aynı zamanda PS VR için de Sony daha güçlü bir konsol kullanarak VR’ı desteklemiş oldu.

 

n-660x371

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla