ggggg
Bilim

Samsung Galaxy S8 Satışları 20 Milyonu Geçti

Galaxy Note 8 yavaştan tanıtılmaya hazırlanırken Samsung’un, Galaxy S8 satışları ile de oldukça mutlu olduğu tahmin ediliyor.

Firmadan satış rakamları ile ilgili net bir açıklama gelmesede Strategy Analytiscs tarafından yapılan analize göre Samsung’un Haziran sonu itibariyle 19 milyon Galaxy S8 serisi sattığı tahmin ediliyor. Ortalamaya vurduğumuz zaman aylık 6 milyon gibi bir rakamla karşı karşıya kalıyoruz. Bu istatistiklere baktığımız zaman ise temmuz sonu itibariyle 20 milyonu geçtiğini tahmin etmek hiç zor değil.

Samsung’un Galaxy S8 serisi için 60 milyon satış hedefi bulunuyordu. Bu ivmeyi korursa 50 milyon satış barajını geçmeyi başaracaktır. Ay sonunda devreye girecek olan Note 8 faktörünü de unutmamak lazım. Her ne kadar 1000$ civarında fiyat etiketlerinden bahsedilse de Galaxy Note 8 modeli yine iyi satış rakamlarına imza atacaktır.

Galaxy Note 7 modelinin imhası firmaya büyük bir külfet getirdiği için Galaxy S8 tam anlamıyla faaliyet karına etki etmiyor. Yılın ikinci çeyreğinde Samsung mobil bölümü 3.5 milyar dolar faaliyet karı elde etti. Eğer Note 7’nin getirdiği külfet olmasaydı bu kar 5 milyar doları rahat bir şekilde geçecekti.

Genel anlamda Samsung’un yılın ikinci çeyreğinde sattığı akıllı telefon sayısı 79.5 milyon adet oldu. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 5 civarında bir artış yakalandı. Yılın üçüncü çeyreğinde hem rakam bazında hem de gelir bazında mobil bölüm daha iyi sonuçlara imza atacaktır.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla