ggggg
Sektörel

Samsung İşlemci Üretiminden Rekor Gelir Elde Etti

Samsung İşlemci Üretiminden Rekor Gelir Elde Etti

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden Samsung, her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yıl da akıllı telefonları ve diğer elektronik ürünleriyle kârlılığını arttırmayı başardı ancak Samsung’u asıl kârlılığa ulaştıran şey son tüketici ürünleri olmadı.

Paylaşılan raporlara göre Samsung’a 2017 yılında rekor kârlılığı getiren ürün grubu yonga setleri oldu. NAND ve DRAM çipsetlerinin tüm dünya mobil cihaz pazarında yoğun ilgi görmesi, Samsung’un geçtiğimiz yılki tüm kârlılığının %60’ını oluşturdu.

Böylelikle sadece yonga üretiminden 32 milyar dolar gelir elde eden şirket her ne kadar mobil cihazlar, televizyonlar ve beyaz eşyalar gibi ürün gruplarıyla son tüketicinin gündeminde olsa da elde ettiği gelirin önemli bir kısmını işlemci departmanına borçlu.

Snapdragon 845’in üretimi Samsung’a emanet

Samsung’un işlemci pazarında elde ettiği gelir sadece kendi tasarladığı Exynos işlemcilere dayanmıyor. Diğer şirketler için de işlemci üretimi yapan Samsung, geçtiğimiz yıl da Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinin üretim sürecinde önemli rol oynamıştı. 2018 yılında da Qualcomm’un tepe işlemcisi Snapdragon 845’in üretimi Samsung’a emanet olacak.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla