ggggg
Bilim

Samsung Mühendisi, Xiaomi Mi Mix 2 Konseptini Gerçekçi Bulmadı

Samsung Mühendisi, Xiaomi Mi Mix 2 Konseptini Gerçekçi Bulmadı

Hatırlayacağınız üzere Xiaomi, Xiaomi Mi Mix adını verdiği modeliyle son tüketiciyle buluşan dünyanın ilk çerçevesiz ekrana sahip telefonunu yapmaya başarmıştı. Xiaomi Mi Mix her ne kadar tasarım anlamında etkileyici görünse de telefonun ince çerçeveleri nedeniyle kamerasının altta olması gibi bazı etkenler, Mi Mix’in deneysel bir telefon olmasından öte gitmesine engel olmuştu.

Mi Mix modelinin ardından Samsung, LG ve hatta sızıntılara göre Apple gibi üreticiler ince çerçeveli akıllı telefonları artık bir standart haline getirirken bu durumda tekrar bir adım atması gerektiğini düşünen Xiaomi, Mi Mix 2 modelini duyurdu. Bu modelin nasıl bir tasarıma ya da teknik özelliklere sahip olacağı belirtilmezken ünlü Fransız tasarımcı Philippe Starck, Xiaomi Mi Mix 2 konsepti olarak tasarladığı bir akıllı telefon modelini yayınladı.

Even less

Starck paylaştı: 17 Ağustos 2017 Perşembe

Starck’ın paylaştığı bu konsept Xiaomi tarafından da duyurulurken %95 ekran-gövde oranıyla Xiaomi Mi Mix 2’nin tamamen ekrandan oluşacağı yönündeki iddialarla ilgili Samsung mühendisinden sert bir tepki geldi. Çin’deki tesislerde çalışan Samsung mühendisi, Xiaomi’nin bu tasarımının fazlasıyla ütopik olduğunu ve mevcut durumda şirketlerin bu teknolojiyi üretebilecek seviyede olmadığını söyledi.

Samsung mühendisi her ne kadar bu yönde açıklama yapsa da Xiaomi ekibi bu tasarımın gerçeğe dönüşebileceğine inanıyor. Aslında bu durum Samsung ve Xiaomi arasında minik bir tartışmayı da ateşlerken bu telefonun gerçekten duyurulup duyurulmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla