ggggg
Sektörel

Selçuk İnan’ın Samsung’a Açtığı “S8” Davası Sonuçlandı!

Selçuk İnan’ın Samsung’a Açtığı “S8” Davası Sonuçlandı!

Hatırlayacağınız üzere Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan’ın tıpkı Cristiano Ronaldo’nun “CR7” markası gibi “S8” markasını tescillediği belirtilmiş ve Samsung’un Galaxy S8 modeliyle Selçuk İnan’a ait marka haklarının ihlal edildiği iddiası öne sürülmüştü.

Bu iddialara bağlı olarak Selçuk İnan ve avukatı, Samsung Electronics Türkiye tarafından satışı gerçekleştirilen Samsung Galaxy S8 modellerinin piyasadan toplatılması ve Samsung Electronics’in taraflarına tazminat cezası ödemesi talebiyle konuyu mahkemeye taşımıştı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca değerlendirilen talepte karara varıldı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca verilen kararda Selçuk İnan tarafından beyan edilen iddia reddedildi. Mahkeme, talebi reddetmesine ilişkin olarak Samsung’un modelindeki “S8” takısının bir marka değil model olduğu, burada Samsung için öne çıkan markanın ise “Galaxy” olduğunu belirtti. Ayrıca mahkemece yapılan açıklamada Samsung’un 2010 yılında Galaxy ve Galaxy S serisiyle ilgili onlarca ismi tescillediği açıklandı.

Selçuk İnan davadan vazgeçmiyor

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca verilen karardan hoşnut olmayan Selçuk İnan, davanın yeniden görülmesi için davayı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

Önümüzdeki günlerde Selçuk İnan tarafından yeniden farklı bir mahkemeye taşınan davanın sonucunun ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla