ggggg
Bilim

Spotify, Facebook Messenger Konuşmalarınızı Okuyarak Şarkı Önerecek

Spotify, Facebook Messenger Konuşmalarınızı Okuyarak Şarkı Önerecek

Bildiğiniz gibi Facebook, sohbet botları ve yapay zeka konusunda Messenger uygulaması üzerinden birçok yeni teknolojiyi deniyor. Ayrıca Facebook, bu yapay zekası sayesinde sizin konuşmalarınızı analiz ederek size çeşitli reklamlar gösterebiliyor ya da Facebook akışınızı buna göre düzenleyebiliyor.

Ayrıca Okuyun: Yapay Zeka Motoru OpenAl, En İyi Dota 2 Oyuncularını Yenmeyi Başardı

Facebook, gerçekten mesajlarımızı okuyarak bunları yapıyor mu kanıtlamamız zor ancak şirket Spotify ile yaptığı iş birliği sayesinde mesajlarımızı okuyarak bize şarkı önereceğini açıkladı.

Artık Facebook Messenger’da yazacağınız mesajlarla ilgili Facebook’un yapay zekası çeşitli analizler yapacak ve mesajlarınıza göre Spotify üzerinden şarkı önerecek. Elbette Facebook, bunu yapmak için ilk olarak sizin izninizi alacak.

Öte yandan Facebook, bu verilerin “sadece” size şarkı önermek için kullanılacağını söylese de günümüzde büyük verinin oluşması için şirketlerin bu kadar masum davranacağı pek de inanılabilir bir bilgi değil. Bizce siz, yine de Spotify’ı açın ve istediğiniz şarkıyı dinleyin.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla