ggggg
Sektörel

Türkiye Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı

Türkiye Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı

Android telefonlarda dahili gelen uygulamalar kullanıcılar için zaman zaman can sıkıcı olabilirken Google, dünyanın dört bir yanında özellikle saf Android arayüzüyle çalışan birçok telefonunda neredeyse tüm Google hizmetlerini telefonlarda yüklü olarak sunuyor.

Şu ana dek Türkiye’de bu durum yasal olarak gündeme getirilmese de Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, yaptığı bir basın toplantısında Google’ın akıllı telefonlarda kendi uygulamalarını dahili sunması konusuna da değindi.

Gazetecilerle gündemi değerlendiren Ömer Torlak, Google’ın Android işletim sisteminde ve Play Store hizmetindeki önerilerinde rekabeti ihlal ettiğine ilişkin şikayetler olduğunu belirtti ve şikayetler üzerine Rekabet Kurulu tarafından Google’ın bu hamleleri nedeniyle soruşturma kararı aldıklarını açıkladı.

Ömer Torlak ifadelerinde eğer Google’ın kendi uygulamalarını bu şekilde kullanıcılara sunmaya devam ederse Türkiye’de de cezai yaptırımla karşılaşabileceğini ifade etti.

Google, geçtiğimiz dönemlerde benzer bir nedenden dolayı Rusya’da cezaya çarptırılmıştı.

Sahibinden soruşturması sürüyor

Ömer Torlak’ın teknoloji dünyasını ilgilendiren açıklamaları sadece Google ile sınırlı değildi. Yemeksepeti’nin rekabet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle cezai yaptırımla karşılaştığını hatırlayan Torlak, Sahibinden.com için de benzer bir soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Sahibinden.com ise kurumsal üyelerin aidat bedellerini kabul edilemeyecek düzeyde arttırmakla suçlanıyor.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla