ggggg
Sektörel

Twitter’ın İkinci Büyük Yatırımcısı El Velid Bin Talal Tutuklandı

Twitter’ın İkinci Büyük Yatırımcısı El Velid Bin Talal Tutuklandı

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın en büyük ikinci yatırımcısı konumunda olan El Velid Bin Talal, Suudi Arabistan’da tutuklandı.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından Twitter’ın sayılı hissedarları arasında yer alan ve teknoloji dünyasındaki diğer yatırımlarıyla nam salmış Arap yatırımcı El Velid Bin Talal hakkında Suudi Arabistan’da tutuklama kararı çıkarıldı.

Suudi Arabistan prenslerinden biri olan El Velid Bin Talal, Twitter’ın yanı sıra Apple ve Lyft gibi platformlarda da bulunan yüksek yatırımlarla adından sıkça söz ettiriyor ancak Talal, Twitter’da 300 milyon dolar yatırımla en büyük ikinci bireysel yatırımcı konumuna sahip.

Yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan teknoloji yatırımcısı Prens El Velid Bin Talil tek tutuklanan isim değil. Suudi Arabistan’daki yolsuzluk soruşturması kapsamında yapılan operasyonda 11 prens ve 38 devlet görevlisi de tutuklandı.

Yabancı kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilerde El Velid Bin Talal’ın teknoloji yatırımları yaparak petrolün önünü kestiği gerekçesinin bu kararın altında yatabileceği söylense de henüz konuyla ilgili somut bir bilgi bulunmuyor.

Konuyla ilgili gelişmeleri muhtemelen önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla