ggggg
Bilim

Ulaştırma Bakanı, Wikipedia’nın Neden Engellendiğini Açıkladı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün gece katıldığı bir canlı yayın programında birçok konunun yanı sıra çoğu kişi için merak konusu olan Wikipedia’nın engellenmesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Bakan Arslan, Wikipedia’nın içeriklerde yapılan yanlışları çoğu zaman düzeltmediğini, Türkiye’den herhangi bir kişinin de düzeltmesine izin vermediğini, bir çok kere uyarılmasına rağmen halen Türkiye hakkında yalan yanlış bilgiler sunduğundan dolayı engellendiğini belirtti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın konuyla ilgisi açıklaması tam olarak şu şekilde:

Bütün bu sistemlerin hepsinin faydası olduğu konusunda şüphe yok, zararlı olduğu taraflar konusunda ise görüşmeler yapılarak hataların düzenlenmesi sağlanır.

Ne yazık ki, Wikipedia’da ülkemiz için yanlış algılara neden olabilecek o kadar fazla yayın var ki, bu konuda kendilerini defalarca kez uyardık.

Hatta, editörlerin bu konuda gerekli düzenlemeleri yapması mümkün olduğu halde, Türkiye’de bulunan editörleri yasaklayarak düzenleme imkanını ortadan kaldırdılar.

Halen, görüşmelere devam ediyoruz ve insanlarımızın bu hizmetten faydalanmasını istiyoruz.

Onları ısrarla, terör ile canı pahasına mücadele eden Türkiye’yi DAEŞ destekçisi gibi göstermekten vazgeçmeleri konusunda uyarıyoruz.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla