ggggg
Otomobil

Yeni Toyota Yaris’in fiyatı belli oldu

Yeni Toyota Yaris’in fiyatı belli oldu

Geniş bir çapta yenilenen Toyota Yaris yeni modellerinin satış fiyatlarını açıkladı, Toyota’nın B segmentindeki sevilen aracı Yaris, Avrupa ve Türkiye’de yerini sağlamlaştırmanın hedefinde. Toyota Motor Corporation,  1937’de kurulmuştur. Bünyesinde Lexus, Fuji, Daihatsu gibi bilinen markaları barındıran Toyota, değişen alanlarda üretim yapan ve büyük bir model çeşitliliğine sahip, 2016 verilerine göre dünyanın en büyük otomotiv şirketidir. Japon markası olan Toyota Türkiye ve Avrupa’da en başarılı ve en sevilen otomobil üreticilerilerinden biridir.

Hibrit türü araçlarda diğer araçlara göre son derece önde ve başarılı olan Toyota, yeni Yaris’in Hibrit versiyonuyla da rakiplerini geride bırakıyor. Şehir içi kullanımda ciddi anlamda tasarruf sağlayan araç, kendi sınıfının en gözde versiyonu haline gelmiş durumda. Toyota Türkiye’de satış CEO’su Ali Haydar Bozkurt yaptığı açıklamada “Bu yılın Ocak-Mayıs dönemindeki 239 bin 760 adetlik toplam satışımızın B segmenti rakamları 58 bin 875 adet ve yüzde 25’lik oranla C segmentinden hemen sonra geliyor. Yaris’in de bulunduğu bu segment geçtiğimiz yılı da 183 bin 923 adetlik satışla yine ikinci sırada kapatmıştı. 2016 yılını 835’i Yaris Hybrid olmak üzere toplamda 4 bin 579 Yaris satışıyla tamamladık. Yenilenen Yaris ile çıtayı şimdi daha da yukarı taşıyoruz” dedi. Tamamlanması uzun yıllar süren çalışma sonunda 90 milyon avro harcanarak yenilenen Yaris, tamamen revize edilen 1,5 litrelik dört silindirli 111 beygir gücünde motorla piyasaya çıkmış durumda. Bunun dışında  yine benzinli olarak 1,0 litre ve 69 beygir güç üreten üç silindirli benzinli motor seçeneği de mevcut. Hibrit olarak 1,5 litrelik 100 beygir gücünde hibrit modeller sunan Yaris’in değişken opsiyonlarla birçok modeli mevcut.

Türkiye’de kullanıcıların defalarca en güvenilir araç seçtiği Toyota, Türkiye’deki kullanıcıları için sevilen modeli olan Yaris’in çıkış fiyatının, benzinli modelleri için 53 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla, hibrit seçeneklerinin ise 85 bin 550 TL’den başlayan çıkış fiyatlarıyla satılacağını duyurdu. Rekabeti kızıştırmayı hedefleyen Toyota, fiyat performans dengesi ile rekabeti üst boyutlara taşımayı hedefliyor.

 

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla