ggggg
Yazılım

YouTube, Apple Music ve Spotify’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

YouTube, Apple Music ve Spotify’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Apple Music, Spotify, Pandora ve Tidal gibi büyük çevrimiçi müzik servislerine rağmen internet üzerinden müzik dinleme konusunda önemli yere sahip olan YouTube, elindeki potansiyeli ücretli abonelikle hizmet veren yeni bir çevrimiçi müzik platformu oluşturmaya yöneltmek istiyor.

İlginizi Çekebilir: APPLE, SHAZAM’I 400 MİLYON DOLARA SATIN ALMIŞ OLABİLİR!

Hatırlayacağınız üzere Google, YouTube Music adını verdiği bir platformla YouTube’daki popüler müzikleri ayrı bir kategoriye taşımıştı. Şimdi ise ortaya çıkan haberlere göre YouTube Music, tıpkı Spotify ve Apple Music gibi aylık abonelik bedeliyle hizmet veren çevrimiçi müzik platformu olacak.

İddialara göre Sony Music, Universal Music Group ve Warner gibi önemli yapım şirketleriyle görüşmelere başlayan YouTube; yeni platformuyla YouTube üzerinden çevrimiçi müzik dinleyenleri YouTube Music servisine yönlendirecek.

Spotify 50 milyon, Apple Music ise 30 milyon aboneye sahip

Şu anda paylaşılan istatistiklere göre çevrimiçi müzik servisleri alanının lideri olan Spotify 50 milyon ücretli aboneye sahipken Apple Music ise 30 milyon abone sayısını izliyor. Bu büyük pastadan Tidal ve Pandora gibi önemli rakipler dahi büyük bir pay almayı başaramamışken YouTube Music’in çevrimiçi müzik servisleri alanında nasıl konumlandırılacağı merak konusu.

YouTube her ne kadar YouTube üzerindeki milyarlarca müzik dinlemesine güvense de insanların çok büyük bir kısmının ücretsiz olduğu için YouTube’dan şarkı dinleme alışkanlığına sahip olduğunu unutmamak gerek.

Muhtemelen YouTube Music ile ilgili detayları önümüzdeki aylarda net bir şekilde göreceğiz.

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla