ggggg
Sektörel

Almanya da diğer ülkeler gibi şans kutularını yasaklayabilir

Almanya da diğer ülkeler gibi şans kutularını yasaklayabilir

Geçtiğimiz yıl büyük bir olaya neden olan şans kutuları, şu sıralar çoğu çevrimiçi oyunda bulunuyor. Daha öncesinde Hawaii ve Amerika‘da da masaya yatırılan bu konu, çokça tartışılmıştı. Özellikle genç yaştaki oyuncuları kumara teşvik ettiğinden dolayı sıkça konuşulan bu konu, şimdi ise Almanya‘nın gündemine girdi.

Almanya, en azından gerçek parayla kumar oynanmasını kesmek istiyor

Almanya bazlı Welt gazetesine göre Hamburg Üniversitesi, yaptığı araştırmada kumar elementlerinin video oyunlarında gün geçtikçe arttığını belirtiyor. Her ne kadar oyun endüstrisinin bir parçası olsa da oyunculara zarar verdiğini de açığa çıkardı. Sorunun en azından gerçek parayla değil de, oyun içinde kazanılan para sistemleri ile yapılmasını daha mantıklı bulan Almanya, yakın bir zaman içerisinde bu konuyu diğer ülkeler ile konuşacak. Ülkelerin arasında Almanya ile ilişkileri sıkı olan Belçika, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri bulunuyor.

Oyunlarda bulunan şans kutularının kumar olup olmadığını tamamen anlamak için Mart ayında Almanya tarafından soruşturma başlatılacak. Eğer yasadan geçerse Almanya’daki oyuncuların çoğu bu durumdan etkilenecek ve oyun endüstrisinin büyük rollerinden biri tamamen kapanacak.

Sizlere seljuk.net farkıyla sunulmuştur.

Kaynak: merlininkazani.com

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla