ggggg
Sektörel

Almanya’dan sonra İsveç de şans kutularına yasak getirebilir

Almanya'dan sonra İsveç de şans kutularına yasak getirebilir

Dün yayınladığımız haberde Almanya‘nın, diğer ülkeler gibi video oyunlarında bulunan şans kutularını yasaklamak için özel bir süreç başlattığını belirtmiştik. Almanya öncesinde birkaç ülke bu tür bir karar almış ve konu üzerinde yoğunlaşmaya başlatmıştı. Bugün alınan bilgilere göre İsveç de yakın bir zaman içerisinde oyunlarda bulunan şans kutularını kaldırabilir.

Şans kutuları yakında kumar kategorisine girecek

İsveç’in kamu yönetim başkanı Ardalan Shekarabi, P3 News adlı haber sitesine verdiği bilgiler ile şans kutularının kumar sekmesine girebileceğini belirtti. Eğer yakında bu karar alınırsa, 2019 senesinde İsveç için şans kutuları tamamen sonlanabilir. İsveç’in kanunlarına göre kumar, tamamen yasa dışı bir durum. Şans kutularının şimdilik kumar olarak görünmediği belirlendi, fakat Shekarabi, bu konuyu inceleyeceklerini belirtti. Şans kutularına karşı bir tutumu olmayan İsveç yönetiminin tek istediği, insanlar üzerinde kumar isteğini kaldırmak, tabii şans kutuları ise bu durumun en büyük tetikleyicilerinden birisi olarak görünüyor.

Bu hızla devam ederse Dünya’nın bir çok ülkesinde şans kutuları tamamen kalkacak. Kumar bağımlılığı yaratan şans kutuları, aynı zamanda erken büyük bir miktarda para harcamalarına da neden olduğu çok bariz bir şekilde görüntülenebiliyor.

Sizlere seljuk.net farkıyla sunulmuştur.

Kaynak: merlininkazani.com

Yazar Hakkında

Selçuk ÖZÇELİK

Biruni Üniversitesi Webmaster & Akademisye... Yükleniyor bu özellik =) Biruni Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi - Nil'in Babası, Nazan'ın Kocası - Game of Thrones & Tiyatro & Galatasaray Hayranı - Uluslararası Toplumsal Bilimler Dergisi sahibi www.tobider.com

Bir Yorumla Git

Nulled Wordpress Plugins Free Nulled Wordpress Plugins Best Wordpress Nulled Plugins Best Free Wordpress Nulled Plugins Wordpress Plugins Nulled Wordpress Nulled Plugins Nulled Free Wordpress Plugins Wordpress Nulled Plugins Free Best Wordpress Nulled Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Plugins Nulled Wordpress Themes & Plugins Free Nulled Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Best Free Wordpress Nulled Themes & Plugins Wordpress Themes & Plugins Nulled Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Nulled Free Wordpress Themes & Plugins Best Wordpress Nulled Themes & Plugins Free Free Best Nulled Wordpress Themes & Plugins

Araç çubuğuna atla