ggggg
Sektörel

Videosu yayınlanan Call of Cthulhu, atmosferiyle dikkat çekiyor

Videosu yayınlanan Call of Cthulhu, atmosferiyle dikkat çekiyor

Call of Cthulhu adından da anlaşıldığı gibi H.P. Lovecraft‘ın ünlü Cthulhu temasından esinlenen bir yapım. Son olarak geçtiğimiz Eylül ayında gelen erteleme haberi ile karşımıza çıkan oyun büyük bir sessizliğe gömülmüştü. Bu kadar zaman geçtikten sonra nihayet oyuna dair yeni bir video ortaya çıktı. 

Call of Cthulhu’dan yeni bir oynanış videosu

Cyanide Studio tarafından geliştirilen oyunun yeni videosuna baktığımızda özellikle atmosfer anlamında dikkat çekici durduğunu görüyoruz. Ayrıca araştırma dinamiklerinin yanı sıra oyundaki RPG öğelerinin nasıl olacağına dair bazı örneklere de video boyunca yer verilmiş. Ppsikolojik korku öğeleri ve gizlilik mekanikleri içeren Call of Cthulhu‘da RPG dinamiklerine de sık sık rastlayacağız.

Boston bulunan Darkwater adasında bir sanatçının ve ailesinin ölümünün ardındaki gerçeği bulmak için görevlendirilen özel dedektif Edward Pierce karakterini kontrol edeceğimiz oyunun çıkış tarihi ise hala belli değil. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için geliştirilen oyunun bu sene içerisinde çıkması planlanıyor. Oyunun yayınlanan bu yeni oynanış videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.