ggggg
Sektörel

Plague Tale: Innocence grafikleri ve oynanışı ile dikkat çekiyor

Plague Tale: Innocence grafikleri ve oynanışı ile dikkat çekiyor

Plague Tale: Innocence ilk olarak E3 2017 fuarında karşımıza çıkmış ama kısa videosu ile birlikte biraz da arka planda kalmıştı. Yine de günümüz oyunlarına baktığımızda aksiyondan ve birbirine benzer oyunlardan kaçınarak farklı bir deneyim sunmaya çalışan Asobo stüdyosunun bunu bir nebze de olsa başardığını söyleyebiliriz. Çünkü Plague Tale: Innocence için yayınlanan yeni oynanış videosuna baktığımızda farklı bir oyunun bizi beklediğini görüyoruz.

Plague Tale: Innocence için oynanış videosu yayınlandı

Oyunun bu yeni videosuna baktığımızda fare, daha doğrusu sıçan sürülerinden kaçmanın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Tek kaçış yolunun ışık olduğu yapımda strateji ve ilerleme unsurları da bu öğe üzerine konumlandırılmış. Etraftaki objeleri kullanarak yolumuzu açmaya çalışıyor ve peşimize düşen engizisyon askerlerini de bu şekilde atlatıyoruz.

Tabi ışık kaynaklarının söndüğünde farelerin ne kadar acımasız olduğuna da dikkat çekilmiş. 1939 yılında geçen ve vebanın Fransa‘yı kırıp geçirmesine tanık olacağımız yapımda Amicia ve Hugo kardeşlerin hikayesine tanıklık edeceğiz. tabi bu hikaye boyunca askerlerin neden peşimizde olduğuna dair detayları da öğrenme şansımız olacak. yayınlanan bu oynanış videosuna aşağıdaki oynatıcıdan göz atabilirsiniz.